Enerjisa ile kolaylığı yaşayın!

Enerjisa ile kolaylığı yaşayın!

Her ay bir sürü fatura geliyor, kimine şöyle bir bakıyoruz, kimini anlıyor, kimini ise anlamadan ödüyoruz. Otomatik ödeme talimatı veriyoruz, bazen banka değiştiriyoruz. Hepsi için ciddi mesai harcıyoruz. Bazen kafamız karışıyor, ne neydi, bu ay neden çok geldi, acaba bir şeyleri fazla mı kullandık, ne oldu ne bitti diye zihnimizi de kurcalıyor.

Enerji tüketimi konusunda şimdi Enerjisa’nın sunduğu çağımıza uygun avantajlar mevcut. Ancak bu avantajları yaşamadan evvel gelen faturayı doğru okumak da mühim.

Şöyle ki elektrik faturalarında onlarca madde oluyor, hepsinde de çeşitli bilgiler yer alıyor. İlkendeks, sonendeks, kullanılan sayaç markasından tutun da tüketim ortalaması vb hepsi yer alıyor, almak da zorunda. Ancak biz de elimize aldığımızda neyin ne olduğuna tüketici olarak aşina olmak durumundayız. Enerjisa hazırladığı kısa videoda basitçe anlatmış, ben de izledikten sonra gelecek olan faturaları daha bilinçli olarak okuyabileceğim.

Faturamızı okumayı öğrendik, sırada avantajlı tarifeler var. Mesela aylık ortalama 82 TL ve üzeri bir enerji faturası geldiğinde SERBEST TÜKETİCİ olabilirsiniz. Mesela 2+1 olan standart, 2 kişinin yaşadığı benim evime 90 TL’nin altında bir enerji faturası gelmiyor. Serbest tüketicinin avantajları elektrik satın alırken en uygun fiyat alternatiflerini kendi ihtiyaçlarınıza göre özel olarak şekillendirebilme imkanını size sunması ve başvuru da çok kolay. Aşağıdaki kadar basit bir formla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ah bir de bazen ödemeyi unuttuğumuz anlar, son dakikacılardan mısınız siz de benim gibi? Ya da hesapta para var mı yok mu? Ödendi mi ödenmedi mi endişesi yaşarken enerjisa.com.tr adresinden size en yakın ödeme noktasını bularak işlem ücreti olmadan ödeme yapabilirsiniz. 500 TL’ye kadar olan faturaları QR kod yardımı ile kolayca cep telefonunuzdan ya da enerjisa.com.tr adresinden ödemek de mümkün. Bence müthiş kolaylık. Ayrıca müşteri hizmetlerine ulaşmak da oldukça kolay. Yine web sitesi üzerinden online işlemler yolu ile abonelik ile ilgili her şeyi çözmek, değiştirmek veya müşteri temsilcisine ulaşmak mümkün. Zamanın çok hızlı yaşandığı çağımızda, her türlü kolaylık bizim faydamıza.

Ne tükettiğimizi ve ne ödediğimizi bilmemiz için şeffaf olarak fayda sağlayan, müşteri odaklı firmalar ile çalışmak hayat kalitemizi artırıyor, bununla birlikte sorun yaşama riskimiz de azalıyor.

Yazımın fayda sağlaması dileğiyle…

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir