2013’e veda 2014’e merhaba!

2013’e hoşça kal demeye hazırlandığımız günler. Bugün ayın 25’i. Aralık da bitti, hatta yıl bitti. 2000’de kaç yaşında olacağım hesabı yaparken kendimi 2013’ün sonunda buldum. Işınlandım mı ne?

SAMSUNG CSCDaha yakın bir zamana dönelim, yaz başıydı, yaz için hiçbir planım yok diye ağlıyordum. Pek çok fırsatı değerlendirip harika bir yaz geçirdim. Bol bol Yunan gördüm. Çok da mutlu oldum. Kendimi oralarda daha doğru yerde hissettim. Her gittiğimde hem de. Yunanistan gezilerinin üstüne Kasım başında Almanya ve Avusturya’yı tekrar görme şansım oldu. Ne yazacaktım, nerelere geldim yine. Ülkenin şu zor günlerinde ben güzel tatillerimi, hayallerim yazmaya yöneliyorum gibi.

Neler öğrendim bu senede, hangi erdemler bana uğradı, hangi ergenliklerim beni zor durumda bıraktı, kaç kilometre yol gittim, kaç uçak yolculuğu yaptım, kaç yeni kişiyle tanıştım, bana başka bir İrem’i gösterdiler, neler heyecanlandırdı, neler huzursuz etti, yine uçağa binmekten korktum, kendi arabamla yol gitmekten keyif aldım. Kaç kez kuyruksuz bir uçurtma gibi rüzgara bıraktım kendimi…Kaç kez? Bitmez soru işaretlerinin cevapları gelgit aklımda bir var bir yokken, ben pek çok uçak bileti sitesinde Madrid, Berlin aramaları yaptım, kredi kartımı cüzdandan bazen çıkarttım bazen hiç çıkartmadan sayfayı kapattım. Hayallerim oldukça ben vardım. Nefes aldım. Bazı seyahatlerimde yalnız olmayı hayal ettim, bazılarında da keşke yanımda olsa dediklerim oldu.

SAMSUNG CSCKimsenin zamanından, izninden, parasından almıyorum gezerken. Siz de gezin diyorum. Siz de alın bu virüsü vücudunuza. Eskidendi o zorluk, şimdi erken alınan fırsat biletleri var, pek çok alternatifi sunan konaklama siteleri var. Gezin, gezin ve yine gezin! İster yalnız, ister annenizle, ister sevgilinizle, isterseniz çok sevdiğinizle.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *