2014’ten beklediklerim

Travel-dream2013 özetini biraz yazar gibi yaptım, herkes soruyor ee İrem 2014’te nerelere gideceksin, nereleri göreceksin diye. Ne yalan söyleyeyim benim diğer gezginler gibi ki ben kendimi gezgin değil seyahat sever olarak tanımıyorum. Gezgin olmak başka bir şey. Ben de sen gibi (bu sayfayı okuduğuna göre sen diyebilirim) gezmeyi seviyorum, maalesef hiçbir yere sırt çantamla gidemiyorum, ya da gittiğim yerlerde adrenalin dolu aktivitelere katılamıyorum, adrenalin bana yaramıyor çünkü onu biliyorum. Ben şehirleri seviyorum, o şehirlerdeki güzel yemekleri, ayak üstü kahvelerini, akşam üzeri, bir prosecco ya da bir kadeh şarabı. Gözüme hoş gelen sokaklara girip çıkmayı, görmem gerekenler listesine bakıp canım hangini isterse ona gidiyorum.  Pahalı yerlerde kalmıyorum, bir yere gidene kadar otel bulma sitelerinden birkaç kez otel ya da rezervasyon değişikliği yapıyorum. Çünkü benim için en idealini bulana kadar uğraşıyorum. Her gittiğim ülkede, şehirde muhakkak kozmetik marketlerine uğruyorum. Antin kuntin şeyler alıyorum, özellikle Almanya ve Avusturya’da çok ucuz marketler var. Kendimi şımartacak şeyleri hep oralarda 3-5 Euroya alıyorum. Oradan aldığım yüz temizleme pamuğu bile beni mutlu edebiliyor çünkü. Döndüğümde de aklıma gelenleri, özellikle de hislerimi yazıyorum, yazmaya çalışıyorum. Ben bir rehber miyim? Kimine göre evet, kimine göre hayır. İsteyen istediği şeyden faydalandığı ölçüde her şey. O nedenle iddiam yok. İrem kendi kendine takılıyor işte denebilir o manada.

2014’e gelince, güzel başladı, net bir şey olmasa da hissiyatı güzel. Nedense daha da güzel olacakmış gibi geliyor bana. Benim takvimime göre Ocak ayı yılın yarısı. 21 Aralık da geçti, günler uzamaya başladı, Şubat’ı atlattık mı bahara yaklaşacağız. Biraz sabır. Henüz gerçekten Haziran ayına aldığım bir uçak bileti dışında başka planım yok. Yine her gün uçak bileti arama sitelerine bakıyorum. Gözüme bir şey ilişirse kaçıp gidebilirim.  Gitmek istediğim yer ise çok;

190417890465018062_mYNnxAR5_fPortekiz, Lizbon, Porto

İspanya, hemen hemen her yerini görmek istiyorum.

Berlin cepte.

Budapeşte, Wizz Air’in çok uygun uçuşları var ama kışı bi atlatalım hele.

Her sene bir İtayla şart. Bakalım ne zamana denk gelir.

Uzak Doğu, Çin, Amerika uzak hayaller ama kısmet…

You may also like

2 Comments

  • Merhaba alıp almama konusunda karasızken senin blogu gördüm ve gercekten cok keyifli bi blog 😉
    Rowenta ıpl epilasyondan memnun musun ya, son durumu merak ettim 🙂

    Teşekkürler,

  • Merhaba Özgül, öncelikle teşekkür ederim, buraya geldiğin için:) Ben üründen memnunum, sanırım fiyatı da düştü. Evde, özgürce uygulayabiliyor olmak çok avantajlı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *