Alaçatı’da enfes bir bar, restoran, Su’dan!

Alaçatı, biz Türkler için son 10 yılın en popüler tatil lokasyonu.

Alaçatı köyünün içinde, ara sokaklarda o harika binalarda her sene pek çok restoran açılır, kapanır, dönemsel ünler olur, magazin sayfalarında bol bol isimlerini görür, seneye unuturuz.

10505450_10152418449573876_6070217924048344358_nAncak bir yer var ki ne çok reklam yapar, kendi halinde yıllardır aynı istikrarla devam eder.Bu yer Su’dan! Çok eski ve çoook sevgili arkadaşım Osman Yitgin’in ortaklığında, yine enfes yemekleri ile hatta bu sene bir de bahçesi var. Alaçatı’da sayılı bahçelerden birinde, barında keyifli vakit geçirilecek, deep house çalan müzikle dans edilecek bir yer oldu Su’dan.

Önümüzdeki hafta Yunan adaları gezimin bir durağı da Çeşme:) Hemmeen ben de uğrayacağım Su’dan’a. Hem Osman’ı göreceğim hem de yeni Su’dan nasıl olmuş canlı canlı keşfedeceğim.

Osman kim derseniz, 1990’ların sonunda Beyoğlu’nda Frappe isimli minik kafesi, sonra Ardıç isimli restorandan sonra Beyoğlu’nda yaşamı seven pek çok kişinin buluşma noktası olan Tünel Lokal’i uzun yıllar işletti, sahipliğini yaptı. Ardından kendi isteği ile daha sakin bir yol çizmek istedi ve Cihangir’in meyhanesi Aliye’yi açtı.

Aliye son hız müdavimleri ile keyifli vakitlere devam ediyor.

Bu yaz ise Çeşme’ye tatile gidenler aynı keyfi ve huzuru Su’dan’da yaşayacaklar.

Su’dan 4 Temmuz günü açılış partisi ile sezona merhaba diyor!

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir