Çok Gezenler Kulübü Balkanlarda!

Hem de bu sefer Kuyruksuz Uçurtmalı! Uzun zamandır projenin yaratıcısı Hazal Yılmaz ile iletişim halindeydim. Neredeyse Çok Gezenler Kulübü kurulduğundan beri hevesliyim ancak onların programları benim kendi programım derken bu zamana kadar birlikte olamadık. Bir gün Hazal’dan “İrem, Belgrad?” diye kısa, öz ancak çok şey anlatan bir email geldi. Cevabım da aynı netlikte oldu. “Varım”.

Herhalde başka bir yer olsaydı bu kadar çok sevinmezdim. Hem annemin anne ve babasının göç ettiği memleket, hem de neticede Balkanlar! Yeşili ile, tarihi ile farklı bir Avrupa! Osmanlı ruhunu tatmış bir Avrupa mı onu 18 Nisan’da göreceğiz. Belgrad’da 2 gün geçirdikten sonra da kara yolu ile Saraybosna’ya oradan da İstanbul’a geri döneceğiz.

Şimdiden heyecanlıyım, nerede ne yapılır, ne içilir, ne yenir, nerede kalınır, hava nasıl olacak, hepsini bir bir araştırdım. Araştırdıkça Hazal’a gönderdim. Tüm ekip aynı anda araştırıyor eminim. Orada 6 kişi olacağız. Döndüğümüzde harika fotoğraflar, anılar, notlar olacak ve hepsi Çok Gezenler Kulübü‘nde toplanacak.

Takipte kalın!

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir