#comeseeTurkey Projesi

Ne güzel bir hashtag!

Sevgili Mustafa Seven‘in önderliğinde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ana sponsorluğunda, Cumhurbaşkanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığının himayesinde harika bir proje. Bu projede neler mi var? Kısaca bakalım. Eğer yüz yüze olsaydık 10 numara iş diye coşkuyla anlatırdım.

comeseeturkey-590x590

Instagram’ın tüm dünyada ün salmış, 20 fotoğrafçısı. Bu fotoğrafçılar 13 farklı ülkeden bu proje için birlikteler. Toplam 24 günde iki farklı rotada Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, köyünden şehrine, dağından, denizine arşınlayıp çektikleri fotoğrafları #comeseeturkey hashtag’i altında topluyorlar.

23 farklı şehirde iki farklı gruba ayrılan fotoğrafçılar 7.000 km’den fazla yol yapıp bambaşka bir deneyim yaşıyorlar. Her ne kadar yorucu da olsa görülen, gezilen, keşfedilen yerler, Anadolu’nun muftağını ve misafirperverliğini de düşününce aralarında olmamak özenç sebebi. Olsun ben de İnstagram’da takip ederek işte benim ülkem bu kadar güzel diyerek keyifleniyorum. Bir de amacı ve ulaşılan kişi sayısını, onların duygu ve meraklarını hayal edince daha bir güzel hissediyorum. Hep inandığım şey şu, bu ülkeyi turizm kalkındıracak.

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir