En Sevdiğim Seyahat Aplikasyonları

En Sevdiğim Seyahat Aplikasyonları

Telefonumla aşk yaşıyorum 1,5 senedir. Beni tanıyanlar bilirler ve hep de şikayet ederler “İrem yeter bırak elinden şunu ve bizimle ilgilen” diye. Peki ne yapıyorum ben bu Galaxy Note ile gece gündüz?

Screenshot_2013-02-07-17-35-42Sosyal medya kullanımım elbette biraz da işim gereği had safhada. Bunun dışında pek çok bilgiye hızlıca ulaşıyorum ki artık hepimiz akıllı telefonlarla aynı durumdayız. Bana has bir şey değil bu. Bir restorana gidin, yemek geldiğinde önce herkes fotoğrafını çekiyor, paylaşıyor sonra çatalı eline alıyor.

Eğlendiren kullanımın dışında oldukça faydalı uygulamalar da mevcut. Özellikle bol seyahat edenler için elinin altında olması gerekenler. THY, Pegasus gibi uçak bileti satan firmalarla birlikte Skyscanner gibi uçak arama motoruna ait mobil uygulamalar. THY’nin kullanımı güzel olmamakla birlikte Skyscanner şahane. Screenshot_2013-02-07-17-36-35

Otel bulma konusunda ise booking.com favorim. Expedia aplikasyonu ise görsellikle beni büyülüyor. Telefonun sinyal aldığı bölgeye göre hemen lokasyon bazlı bilgileri önünüze seriyor. Tripadvisor’a ait aplikasyon da oldukça faydalı. Özellikle daha evvelden konaklamış olan misafirlerin görsellerini incelemek daha doğru karar vermenize yardımcı olacak.

Bir de Tatil Sepeti var ara ara girip baktığım. Henüz bir şey satın almadım ama merakımdan dediğim gibi ara  ara bakıyorum.

Haritalar, foodspotting’i özellikle saymıyorum. Gittiğim yerde gezerken en fazla baktığım aplikasyon ise walkroid.

Ya sizin favori aplikasyonlarınız hangisi?

You may also like

3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir