Ev kızı oldum

Ev erkeği de.

Perşembe gününden beri Edirne’deyim. Pazartesi ya da Salı günü İstanbul’a geri döneceğim. Sonra Cuma günü tekrar Edirne. Şanslıyım ki İstanbul Edirne arası kısa bir mesafe. Yol sıkıcı değil, hatta çoğu zaman yolun nasıl geçtiğini anlamıyorum bile.

Neden ev kızı oldum? Pazara, markete gidiyorum. Ayrıca yemek yaptım bugün! Uzuuun zaman sonra ilk defa diyebilirim yaptığım yemek için. Eskiden neler neler yapardım ama sonra hevesim kayboldu, gezme tozma daha cazip gelmeye başladı bana. Bugün yaptığım kremalı, mantarlı, tavuklu makarna. Babam çok seviyor. Ben de.

Ev erkeği oldum. Neden? Servislerde geziyorum. Araç muayenelerini yaptırıyorum. Yürüyüşüm bile değişti. Kızdırana tekme tokat girişebilecek bir serseri edam oluştu:)

İstanbul’u unuttum, işimi gücümü unuttum, binlerce tatil planım vardı hepsini unuttum. Şikayetçi değilim. Yeter ki eski düzenimize geri dönelim.
Ben inanıyorum bunu minimum zararla atlatacağımıza. Hatta tahminlerden çok daha hızlı bir şekilde babamın bu hastalığı yeneceğine.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *