Fatih Türkmenoğlu’ndan “Hayat Gezince Güzel, Sahilde”…

Fatih Türkmenoğlu’ndan “Hayat Gezince Güzel, Sahilde”…

TV’de sempatisi ile tüm ailecek izlediğimiz, program sunuşundaki içtenliği  ile çoğu zaman bizi gülümseten ve gezdiği yerleri bize aşık eden biri Fatih Türkmenoğlu. Hatta bayılıyorum, özellikle Ege’de bir sahil köyünde sunumunu yaparken, denizin güzel gözükmesi  sebebi ile “ben şimdi dayanamayacağım gireceğim” deyip giren, iyi yürekli olduğunu tahmin ettiğim insan.

20130906_165517Ve şimdi bir kitabı var! Hem de gezi kitabı. Marmara, Ege ve Akdeniz sahilleri. İstanbul’dan başlayıp Anamur’dan Hatay’a kadar uzanan bir sahil rehberi. Nerede ne yenir, nerede kalınır, yapmadan gelmeyin önerileri ile dopdolu bir kitap. Evet elimizin altında google var, seyahat blogları, yüzlerce seyahat sitesi var, tur satan bilgi veren vs. Ancak kitaplar her zaman bir başka. Ben de internetçiyim ama hala not defterime elle yazmaktan daha çok keyif alıyorum, rehber kitapları işaretleyip, üzerilerinde not almak daha bir başka geliyor.

Bu kitap bana Lotus Medya aracılığı ile Fatih Türkmenoğlu‘nun ıslak imzası ile geldi, çok mutlu oldum ve hemen annemlere gösterdim çünkü onlar da severek takip ediyorlar. Gurur duyduk.

Kitabı elime alır almaz acaba memleketim Edirne de kitapta var mı diye baktım. 76. sayfada Edirne’mi buldum, otel önerilerinde eksik görünce de hemen Fatih Türkmenoğlu‘na twitterdan yazdım. Cevap almam 5 dakikayı bulmadı. Çünkü kitap baskıya girdiğinde Edirne’de son 6 ayda açılan oteller henüz yoktu. Bundan sonraki baskılarda güncelleneceğini söyledi Fatih Türkmenoğlu.

Ben şimdi yazıyı burada kesip kitaba geri dönüyorum. Birkaç haftaya yeniden Marmaris gezim olacak. Neler yapabilirim araştırmam lazım.

Ben kitabı karıştırırken sizi henüz gitmediğim Adrasan videosu ile baş başa bırakıyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jc4vx_pa9Ww[/youtube]

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *