En romantik şehirler

Malum az kaldı, bazıları gün sayıyor heyecan ile. Bende öyle bir heyecan yok hatta 1 ay önceden gelmeye başlayan “sevgililer günü” basın bültenlerinden gına gelmek üzere. Kıskanıyorum belki de kim bilir.

Kıskanmayı bir kenara bırakıp gelelim konuya. Hepimiz infografiklere bayılıyoruz, net akılda kalıcı bilgiler, görsel hafızamız için de uygun bir şekilde sunuluyor. Böylelikle gün içinde aldığımız belki de milyonlarca bilgi içinde infografik ile gördüğümüz bilgiler ön sıralarda hatırlanıyor.

Seyahat ile ilgili konularda değişik bilgiler var mı diye dolaşırken sevgililer günü ile ilgili birkaç infografiğe denk geldim ve paylaşmak istedim.

Birincisi E- Dreams‘in hazırladığı dünyadaki en romantik 10 şehir. Hangisi sizin favoriniz?most-romantic-places-infographic

Bir diğeri ise Yunanlara ait bir infografik, Sevgililer gününde yaptıkları seyahatlere ilişkin bazı bilgileri içeriyor. İnfograficmania.com’dan George Vlachos‘un hazırladığı bir içerik.

Farkımız yok ya, belki bilgiler de bize yakındır ne dersiniz? 23.457 kişi ile bir anket yapılmış ve aşağıdaki sonuçlar elde edilmiş. Bakalım:

Travel-Habits-In-Greece-Infographic-infographicsmania

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir